6 sposobów na minimalizm w skrzynce e-mail
Minimalistyczne podejście warto stosować na różnych płaszczyznach życia. Oczywiste jest mniejsze posiadanie przedmiotów i rzeczy. Jednak czy inne obszary również można minimalizować?

Oczywiście, że tak. Dzisiaj opiszę minimalizm w e-mailach.

Wysyłanie wiadomości e-mail od wielu lat jest bardzo popularne. To wygodne narzędzie, które stosujemy na co dzień. Coraz większa ilość wysyłanych czy odbieranych wiadomości e-mail może powodować u wielu z nas większe rozdrażnienie, przeładowanie zadaniami i stres, wynikający z zapełniającej się skrzynki odbiorczej. Działa to podobnie jak posiadanie zbyt duże ilości przedmiotów, którymi trzeba zarządzać (układać, prać, wybierać, sprzątać, wyrzucać).

W takiej sytuacji minimalista zaczyna analizować – co zrobić, aby wiadomości e-mail przestały go drażnić i nie zabierały jego cennego czasu.

Oto 6 sposobów na minimalistyczne zarządzanie skrzynką odbiorczą.

1. Przeanalizuj wszystkie newslettery, które otrzymujesz i wypisz się z tych, które nie dodają wartości do Twojego życia i Twoich życiowych celów.

2. Jeśli dostajesz jakieś e-maile “do wiadomości”, to zweryfikuj, czy jest potrzeba, aby do Ciebie trafiały. Może ich w ogóle nie czytasz, a tylko zaśmiecają one Twoją skrzynkę?

3. Wyłącz powiadomienia nowej wiadomości e-mail na telefonie. Nie będą one drażniły i przeszkadzały w momencie, kiedy skupiasz się nad czymś innym. Jeśli jednak potrzebujesz powiadomienia, np. w związku ze zleceniami od klientów, to wyłącz powiadomienia dla wiadomości, które możesz przeczytać później, np. wieczorem. Polecam poznanie możliwości skrzynki e-mail.

4. Rzadziej zaglądaj do inboxa. Nie przebywaj w skrzynce non-stop, a zaglądaj do niej 2-3 razy dziennie, np. co 3-4 godziny. Dzięki temu łatwiej będzie Ci się skupić na pracy lub innych zadaniach.

5. Jeśli masz wiele skrzynek e-mail, to przekieruj wszystkie wiadomości do jednej skrzynki. Dzięki temu wszystko będziesz kontrolować w jednym miejscu. O niczym nie zapomnisz. Dobrym podejściem jest pobieranie wiadomości z innych skrzynek do jednego inboxa. Ta funkcja pozwala również wysyłać w imieniu tej drugiej skrzynki. Odbiorcy nic nie zauważą, a Ty masz wszystko w jednym miejscu.

6. Stosuj automatyczne reguły, które w oparciu o ustalone algorytmy będą albo usuwać wiadomości, albo przekierowywać do innych osób albo automatycznie odpowiedzą na wiadomość do nadawcy. Dzięki temu skupisz się na najważniejszych zadaniach i oszczędzisz swój cenny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz jeszcze